Haber

Keçiören’de Yaşlı Genç Herkes Tek Yürek

Keçiören Belediyesi’nin depremzedeler için başlattığı yardım kampanyası kapsamında yüz binlerce kişi seferber oldu. Keçiören Belediyesi depolarında toplanan yardımlar, gönüllüler ve belediye gruplarına göre tasnif edilerek onlarca tır yola bırakıldı.

Böylesine zor günlerde yaşlılara, gençlere yardım etmek isteyenler ve imkanları ölçüsünde yardım etmek isteyenler sıraya girdi.

MİNİK KIVANÇ PARASINI BAĞIŞLADI

Ankara Keçiören Esertepe Mahallesi’nden 5 yaşındaki anaokulu öğrencisi Kıvanç Yüksel, harçlığını arkadaşlarıyla birleştirerek yardım kampanyasının temeli oldu. Keçiören Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ndeki yardım merkezine bağışta bulunan Kıvanç’ı ailesi, öğretmeni ve arkadaşlarıyla bir araya getiren Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla minik kalbe teşekkür etti.

Başkan Altınok yaptığı paylaşımda, “Küçük ama yüreği büyük olan Kıvanç, cep harçlığından çocuk bezi alıp deprem bölgesine göndermek için mutlu bir şekilde koşarak geldi. Tebrikler Kıvanç. İşte milletimizin büyüklüğü. Çocuklar, yaşlılar, gençler ne isterlerse alıp kardeşlerimizin yardımına koşuyorlar. Ne mutlu ki böyle bir millete sahibiz.” söz konusu.

Kıvanç duygularını şöyle dile getirdi:

“Kardeşlerim binaların altında yatarken kalbim sızlıyor. Bir yandan depremden dolayı kalbim sızlıyor ama yardımcı olduğum için çok mutluyum. Kendi paramla, kumbaramla; Parayı dedem, anneannem ve annemin arkadaşlarıyla birleştirip onlara yardım ettik. Çok üzgünüm çünkü deprem oldu. Oradaki kardeşlerime, ailelerine, kardeşlerine geçmiş olsun…”

SAKİNLERDEN BAĞIŞ

Bir duygusal destek kampanyası haberi daha Keçiören Belediyesi Gönül Köşkü Huzurevinden geldi.

Huzurevi sakinleri ellerinden geldiğince kendi aralarında 4 bin TL topladılar. Huzurevi yetkilisi Seçkin Karaçocuk, parayı huzurevi sakinleri adına AFAD’ın paylaştığı IBAN numarasına yatırdı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu