Haber

Mini, manuel şanzımanlı otomobil üretmemeye karar verdi

Mini’nin patronu, yeni üç kapılı modele beş kapılı Cooper hatchback’in eşlik edeceğini duyurdu. Yeni otomobil elektrikle çalışmasa da ikonik modelin hiçbir modeli manuel şanzıman seçeneğiyle sunulmayacak. Daha önce de bu değişimin sinyallerini veren Küçük, CEOStefanie Wurst şimdi resmi olarak şunu duyurdu: Mini, manuel şanzımanlı bir otomobil üretmemeye karar verdi.

Mini manuel şanzımandan vazgeçiyor

İngiliz otomobil üreticisi Mini, ikonik Cooper hatchback’in beş kapılı versiyonunun en yeni neslinde yalnızca yakıtla çalışan motorla devam edeceğini doğruladı. Ancak markanın modellerinde manuel şanzıman seçeneğini bırakmaya hazır olduğu bildiriliyor. Geçen hafta Small, yeni nesil Cooper’ı yalnızca üç kapılı olarak tanıttı. Bu araba gelecek yıl Avustralya’da satışa çıkacak.

Yakın gelecekte bu model İngiltere’de üretilmeye devam edecek. Ayrıca, tamamen yeni bir model yerine bugünkü modelin büyük ölçüde güncellenmiş bir versiyonu olacak olan yeni üç kapılı benzinli Cooper da katılacak. Mini’nin tanıtımı üç kapılı modelin ağırlığını taşırken, beş kapılı hatchback’in biraz daha küçük kardeşiyle birlikte sunulmaya devam edip etmeyeceği konusunda sorular ortaya çıktı.

IAA Münih Otomobil Fuarı’nda konuşan Mini’nin patronu Stefanie Wurst, beş kapılı Cooper’ın modelin performanslı John Cooper Works (JCW) çeşitleri ve üstü açılır versiyonuyla geri döneceğini söyledi. Bayan Wurst, yeni beş kapılı modelin yakıtla mı yoksa elektrikle mi çalışacağını belirtmedi ancak yakıtla çalışacağına inanılıyor.

214 HP, 330 Nm tork ve 402 kilometre menzil: 2024 Little Cooper KONUT tanıtıldı!

Mayıs 2022’de Mini, Ukrayna’daki savaşın neden olduğu modül eksiklikleri ve üretim yavaşlamaları nedeniyle daha fazla otomatik şanzımanlı araba üretme ihtiyacını öne sürerek manuel modellerinin üretimini 2023’ün başlarında duraklatacağını duyurdu. Şubat 2023’te Little Australia, 2022’ye kadar 43 modelinin 27’sinde manuel şanzıman seçeneğini yerel serisinden kaldırdı.

Mini Hatch JCW ‘1to6 Edition’ın markanın son manuel şanzımanlı otomobili olması bekleniyor. CEO Stefanie Wurst, manuel araç üretmeyeceklerinin yanı sıra dev üreticinin gelecekte elektrikli araç yarışlarına katılacağını belirtti.

Peki bu sensin haberler Bu konu hakkında ne düşünüyorsun? Niyetlerinizi yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Kaynak: Shiftdelete / Araba

camardiajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu