Yaşam

Berlin’de kadınlar havuza üstsüz girebilecek

Almanya’da Berlin eyalet hükümetinden yapılan açıklamaya göre, kentteki kadınlar artık halka açık yüzme havuzlarında üstsüz yüzebilecek.

Karar, başkentte havuza üstsüz girmesine izin verilmeyen bir kadının ayrımcılığa uğradığını şikayet etmesi üzerine geldi.

Berlin Adalet, Çeşitlilik ve Ayrımcılık için Mücadele Senatosu, kadınların senatonun ombudsmanlık ofisine eşit muamele için başvurduklarını ve erkeklerin yanı sıra kadınların da üstsüz yüzebilmesini talep ettiğini duyurdu.

Şikayet ve ombudsmanın davaya müdahil olması üzerine Senato, halka açık havuzlarını işleten Berliner Baederbetriebe’nin kıyafet yönetmeliğini değiştirmeye karar verdi.

Ombudsman Doris Liebscher bir açıklamada söyledi. “Ombudsman, erkek, kadın veya gey tüm Berlinliler için eşit haklar tesis ettiği ve aynı zamanda Baederbetriebe çalışanı için yasal netlik sağladığı için Baederbetriebe’nin kararını memnuniyetle karşılıyor.”söz konusu.

Liebscher, “Şu anda değerli olan, yönetmeliğin dengeli bir şekilde uygulanması ve artık bölge dışı veya yatılı mahkum kararlarının alınmamasıdır.”ekledi.

pulumur-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu